İstanbul Kiralık Daire İlanları

img

Aylık₺7.500,00

Göztepe Mh. Kadıköy
Göztepe Merkezde 4+1 Lüks Daire
 • 177 m²
 •    Oda Sayısı  4+1
 • KULER GAYRİMENKUL  >  Kiralık Daire
  img

  Aylık₺1.500,00

  Karlıktepe Mh. Kartal
  KARTAL'IN MERKEZİNDE 2+1 ŞİRİN BAHÇE KATI
 • 71 m²
 •    Oda Sayısı  2+1
 • KULER GAYRİMENKUL  >  Kiralık Daire
  img

  Aylık₺1.500,00

  img

  Aylık₺1.200,00

  img

  Aylık₺18.000,00

  img

  Aylık₺2.250,00

  Reşitpaşa Mh. Sarıyer
  SARIYER REŞİTPAŞA'DA 2+1 KİRALIK DAİRE
 • 100 m²
 •    Oda Sayısı  2+1
 • KULER GAYRİMENKUL  >  Kiralık Daire

  İstanbul Kiralık Daire

  İstanbul, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Gelişmeye hep açık olan bu metropol yer de ev sahibi olmayı herkes ister. Nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık şehir olan İstanbul, ekonomik ve sosyokültürel açıdan da en önemli bir yere sahip. Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca Haliç’i çevreleyen İstanbul, Türkiye’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Asya ve Avrupa kıtasının birleşiminde yer alması, konumuna daha da önem katar.

  Avrupa kıtasındaki bölümüne Rumeli Yakası veya Avrupa Yakası, Asya kıtasındaki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. 2 yakadan oluşan İstanbul, Avrupa Yakasında 25, Anadolu Yakasında 14 olmak üzere toplam 39 ilçeden oluşur. Büyükşehir Belediyesi de dahil 40 belediye İstanbul için çalışmaktadır.

  İstanbul ilçeleri

  İstanbul Avrupa Yakası ilçeleri: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu’dur.

  İstanbul Anadolu Yakası ilçeleri: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, İstanbul, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar’dır.

  Ekonomik anlamda en hareketli şehir olan İstanbul, emlak piyasasında en değerli yer olarak öne çıkar. Geniş ekonomik imkanlar sayesinde sürekli göç almakta ve bu sebeple emlak metrekare fiyatı olarak en yüksek fiyata sahip. Yeni konut projeleri, kentsel dönüşüm çalışmaları, tarihi yapılar İstanbul’u, emlak sektöründe birinci sıraya taşır. Kentsel dönüşümün etkisiyle gayrimenkul yatırımı için cazip hale gelen İstanbul, satılık daire arayanlara birçok seçenek sunar.

  İstanbul da kiralık daire ararken nelere dikkat edilmelidir?

  Ev satın almadan önce dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Oda sayısı, metrekaresi, cephesi, konumu derken birçok önemli ayrıntıyı atlamamak gerekir. Ulaşım avantajına sahip ve yatırım değeri yüksek olan ilçeler satılık daire ararken bakmamız gereken ilk kriter olmalıdır.

  Dairenin konumu, evin yatırım değerini doğrudan etkileyen bir faktördür. Bu faktörü daha iyi değerlendirebilmek için yakınındaki satılık fiyat trendlerini, amortisman süresini ve metrekare fiyatını incelememiz gerekir.