Niçin gayrimenkul danışmanlığı almalısınız?

Sahip olduğunuz gayrimenkulü satmaya karar verdiğinizde öncelikle ne yapardınız? – KULER GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Sahip olduğunuz gayrimenkulü satmaya karar verdiğinizde öncelikle ne yapardınız? Evet, muhtemelen dairenin fotoğraflarını çekip internette ilan verirdiniz. Peki, başka? Komşulara haber verir ve daireyi satışa çıkardığınızı paylaşırsınız. Eğer aklınıza başka bir şey gelmiyorsa yazımızı okumaya devam edin. Bu yazımızda evinizi satarken ya da kiralarken niçin gayrimenkul danışmanlığı almalısınız sorunuza en iyi yanıtları bulmaya çalışacağız.

Gayrimenkul danışmanlığı ya da emlak danışmanlığı ülkemizde içi boşaltılan meslek kavramlarının başında geliyor. Sebebi ise herkesin kendini gayrimenkul danışmanı olarak tanıtması, ev-işyeri satmaya ya da kiralamaya çalışmasıdır. Her şeyden önce bilmenizi isteriz ki, “gayrimenkul danışmanlığı” kısa dönem veya partime olarak yapılacak bir meslek değildir. Profesyonel gayrimenkul uzmanları, size sunacağı servis ve hizmetlerle zamanınızı koruduğu gibi, değerinin altında satılacak mülkünüzle ilgili para kaybı yaşamanızın önüne geçmektedir.

Ülkece ticareti seviyor ve hayatımızın en az birkaç bölümünde ev, arsa, arazi ya da otomobil alıp satıyoruz. Hal böyle olunca hiç kimse mülkünü bir danışman aracılığıyla satmak istemiyor. Oysa, alınan hizmet ödenen komisyonun tam karşılığını veriyor. Peki, sadece profesyonel emlak danışmanlığı hizmeti alarak, etkin ve başarılı bir satış sürecini nasıl geride bırakırsınız?

Mülkün satış bedeli satış süresini belirler.

KULER gayrimenkul danışmanı, sahip olduğunuz mülkün değerini paylaşmak yerine doğru pazarlama fiyatı hakkında görüş bildirir. Bir gayrimenkulün satışından bahsetmek, bazı koşulların yerine getirilmesiyle mümkündür. Bunlardan en önemlisi ise mülkün pazarlama fiyatının doğru şekilde belirlenmesidir. Doğru fiyatı nasıl belirliyoruz?

  • Ücretsiz Ekspertiz (Değerleme)
  • Rakip-rekabet Analizi
  • 90 Günlük Sürede Satılan Emsal Mülklerin İncelenmesi
  • Bölge Analiz Raporunun Hazırlanması

Fotoğraf pazarlamanın temelini oluşturur.

Satın almak istediğiniz bir ürünü incelerken, ürüne ait fotoğraflar satın alma kararınızda çok etkili değil mi? İşte gayrimenkul satın almayı düşünen kişilerde de fotoğrafın etkisi aynı oranda büyük. Dolayısıyla mülkünüzü satışa çıkardığınızda, doğru açılardan doğru fotoğraflamayı yapmanız gerekir. Aksi halde alıcılara fikir vermeyen görseller, mülkünüze gösterilecek ilgiyi azaltacaktır. KULER olarak görüntülemek için gittiğimiz tüm mülklerde profesyonel fotoğraf ve ışık ekipmanları kullanmaktayız.

Mülkün satış bedeli satış süresini belirler.

KULER gayrimenkul danışmanı, sahip olduğunuz mülkün değerini paylaşmak yerine doğru pazarlama fiyatı hakkında görüş bildirir. Bir gayrimenkulün satışından bahsetmek, bazı koşulların yerine getirilmesiyle mümkündür. Bunlardan en önemlisi ise mülkün pazarlaması.

Tercih ettiğiniz portal bölgenize hâkim olmalıdır.

Yurtiçi ve yurt dışında bulunan birçok listeleme ve portal sitesine kurumsal üyeliğimiz bulunuyor. Özellikle yurtiçi emlak portallarını aktif şekilde kullanıyor, yayımlanan ilanların dönüşümünü en yüksek düzeye taşıyoruz. Sahibinden.com, Hurriyetemlak.com, Zingat.com ve EmlakJet Türkiye’de kurumsal üyeliğimiz bulunan portallardan bazıları sadece.

Türkiye’de konut satmak sabır gerektirir.

Yoğun iş programınız arasında telefonunuz çalıyor, arayan gerçek bir alıcı mı? Aslında hayır. Türkiye’de konut pazar araştırması çeşitli veri ve argümanların kullanılması yerine telefon aramasıyla gerçekleşiyor. Sizi arayan kişi kendi konutunun değerini belirlemek için size ulaşabiliyorken, bazen ise sadece sohbet etmek için sizinle görüşmek isteyebiliyor. Ve son derece ciddiyetsiz fiyat/teklif paylaşımları. İlginç olan ise konutunuzun fiyatı hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişiler, verdikleri fiyatlarla canınızı sıkabilir. Aynı şekilde bir emlak danışmanı ile satış sürecini yönetmeniz, bu olumsuzluklarla karşılaşma riskinizi en aza indirecektir. KULER profesyonelleri mülkünüze sunulan her teklifi yazılı olarak alır ve sizinle paylaşır. Acentemizde bulunan emlak danışmanları etkili müzakere süreci konusunda eğitimli olup, yüksek sabır ve motivasyonla satış sürecini sonlandırır.

Mülkünüzün varlığı sosyal medyada öne çıkmalıdır.

Bir mülkün satışı esnasında kullanılabilecek birçok enstrüman vardır. Bunlardan en önemlisi emlak ilan siteleri ve portal olarak bilinse de sosyal medya hiç hafife alınmamalıdır. Facebook, Instagram, Linkedin ve Twitter da paylaştığımız ilanlar, mülkünüzü satın alabilecek gerçek alıcılara doğrudan ulaşır. Belirlediğimiz hedef kitle, mülkünüzle ilintili aramalar gerçekleştiren kullanıcılara erişmemizi sağlar. Profesyonel fotoğraf ve video ile yayımladığımız reklamlar ile kısa sürede bilgi ve rezervasyon talepleri almaya başlarız.

2021 yılı itibariyle konut satışında dijital reklamcılık büyük önem kazandı. Her şeyden önce yayımlanan reklam ve kampanyalar ölçülebilir düzeydedir. Hangi reklamın kaç kişiye ulaştığı, ne gibi geri bildirimler alındığı anlık olarak izlenebilmektedir.

Finansal İşlemler ve Satış Kapama

Bazı mülklerin satışı haftalar sürebiliyor. Tam oldu derken son dakika gözden kaçan bir detay, tüm zamanın boşa gitmesine sebep olabiliyor. Emlak acentemiz, bu gibi durumların en aza indirilmesini amaçlıyor. Sunduğumuz finansal destek konularıyla, alıcının mülkünüzü ne şekilde alacağı, mülkünüzün tapu durumu, banka kredi onayının alınması gibi konularda da alıcı ve satıcıya yol arkadaşlığı yapmaktayız.

Search
Genişlik
Fiyat

Compare listings

Compare